EĞİTSEL AKTİVİTELER

Bil-Çağ öğrencilerine sınıfta verdiği eğitimi aktiviteler ile desteklemektedir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin katıldığı aktiviteler eğitimi daha eğlenceli hale getirmektedir.  Öğrencilerin akıllarına takılan sorulara cevap bulabileceği ve Türkçe’de karşılığı olmayan dilbilgisi konuları üzerinde çalışmalar yapabileceği soru cevap sınıfları bulunmaktadır. Öğrencilerin, konulu konuşmalara katılarak dinleme ve konuşma becerilerini geliştirebilecekleri konuşma ve aktivite sınıfları mevcuttur.

Öğrencilerimizin istedikleri zaman yaralanabilecekleri her seviyeye uygun kitabın mevcut olduğu kütüphane mevcuttur. Belirli aralıklarla yapılan sınavlarla öğrencinin varsa eksiklikleri tespit edilip bu doğrultuda öğrenci aktivitelere yönlendirilir. Böylece her öğrencinin kur içerisindeki durumu kontrol altında tutulur.

Öğrencilerimize ders saatleri dışında ücretsiz olarak sunduğumuz aktiviteler yoluyla, öğrencilerin İngilizcelerini pratik edebilecekleri, pekiştirebilecekleri ve telafi edebilecekleri ortamları çeşitlendirerek saatleri genişletiyoruz.

 

GRAMMAR CLUB
     Her seviyeden öğrencilerimizin eksiklerini gidermek ve ders ortamında öğretilen tüm bilgileri pekiştirmektir. Her seansta eğitim alan öğrencilerimizin katılabileceği bir şekilde programlanmış olan grammar clublar öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda programlanabilmektedir.

READING CLUB  
     Her seviyeye uygun kitap, dergi, gazete ve benzeri yazılı kaynakları öğrencilerimize sunarız. Reading Club'ın amacı tüm öğrencilerin kelime dağarcıklarını geliştirmek ve okuma anlama  yeteneklerini pekiştirmektir.

SPEAKING CLUB 
    Tamamen yabancı öğretmenlerimizle gerçekleştirilmekte olan konuşma kulüplerimiz bir anlamda doğal dil labaratuarlarına dönüşerek eğitimimizin vazgeçilmez bir unsuru haline  gelmiştir. Öğrenciler ders ortamı ve stresinden uzak, hata yapma stresi taşımadan İngilizce iletişim  bilgilerini geliştirebilirler.

INTERNET CLUB    
     Öğrencilerimiz zaman sınırı olmaksızın bilgisayar labaratuarlarında bireysel çalışmalar yapabilmekte, ayrıca sürekli internet bağlantısı ile Internet ortamından eğitmenlerimizin yönlendirmesi eşliğinde yaralanabilmektedir.