NASIL ÖĞRENİRİM

İngilizce Konuşma ve İngilizce Öğrenme Tavsiyeleri

Korkusuzca Konuşun

Öğrendiğiniz her kelimeyi tekrar etmekten konuşmaktan çekinmeyin. Karşınızdakilere nasıl göründüğünüzü umursamayın ne kadar aptalca olduğunu düşünürseniz düşünün, ayna karşısında zaman geçirin ve kendinizle konuşun.

Tüm Kaynakları Sömürün
İngilizce kursuna gidiyor olmanız başka bir kaynaklardan ders çalışmanıza mani değildir. İnternet, TV, DVD, ve dergiler İngilizce öğrenmek için harika içerikler sunarlar. Seviyenize uygun kaynaklar için kursumuzdan her zaman tavsiye alabilirsiniz. Unutmayın ücretsiz kütüphane ve internet salonlarımız bu konuda size faydalı olabilir.
 
Hayatınıza İngilizce Katın
İngilizce öğrenmek için etkileşimde bulunduğunuz mecraları İngilizce'ye çevirin. Örnek olarak sürekli dinlediğiniz radyo kanalını İngilizce dinleyin. Sürekli okuduğunuz günlük Türkçe gazeteler yerine İngilizce olanları okuyun. Elinizin altında İngilizce notlar olsun, odanızdaki her objenin üstüne isimlerini post-it ile yazın. Hayali bir mektup arkadaşı yaratın ve ona düzenli mektup yazın. Lütfen mektupları bir dosyada saklayın; İngilizceniz ilerlediğinde gelişim seviyenizi daha rahat kavrarsınız.

Yabancı Sese Kulak Verin
Mümkün olduğunuzca dinleme yeteneğinizi geliştirmek için yabancı kanallar dinleyin ve dinlerken not alın. Yabancı öğretmenlerimizle yaptığımız ekstra aktiviteler ve konuşma derslerini asla kaçırmayın. Unutmayın dil öğrenmenin amacı konuşmaktır. Bulduğunuz her fırsatı iyi değerlendirmek zorundasınız.

İngilizce Müzik Dinleyin
Müzik dinlemeyi seviyorsanız konsantre olun ve sözleri tekrar etmeye çalışın. Şarkı sözlerini not alın sevdiklerinize İngilizce şarkı söyleyin. (Utanmayın cesaret önemlidir.) İngilizce dinleme yeteneğinizi geliştirmek için müzik dinlemek iyi bir yöntemdir. Hiç karaoke denediniz mi? Deneyin çok eğlenceli olduğunu göreceksiniz. Google'da karaoke yazarsanız bir çok ücretsiz Karaoke sitesi göreceksiniz. İngilizce altyazılı şarkılara eşlik ederken cesaret kazanacak eğlenecek ve İngilizcenizi geliştireceksiniz. Sınıf arkadaşlarınızla Karaoke partileri yapın kolay kaynaşırsınız ve İngilizce öğrenmenin ne kadar keyifli bir süreç olduğunu tekrar anlarsınız.